Whatsapp Ara
Yükleniyor
Trafik Sigortası

Trafik Sigortası

Araç sahipleri tarafından yaptırılması zorunlu olan araç bir başka deyişle trafik sigortası, yaşanacak kaza sonucunda karşı taraftan zarar gören 2. Veya 3. Şahısları teminat altına alan bir poliçe türüdür. Kasko ile trafik sigortasını birbirinden ayıran en önemli özellikte budur. 
 
Kasko kişiyi ve aracı teminat altına alırken,  trafik sigortası karşı taraftaki kişilerin uğrayacağı maddi ve manevi kayıpların tazminini yapmaktadır.Hazine müsteşarlığının belirlediği teminatlar standarttır ve her sigorta şirketinde aynıdır. Her yıl düzenli olarak yeniletilmesi gereken poliçelerin primi de sigorta şirketleri tarafından hesaplanmaktadır. Trafik sigortası teminat altına aldığı ve teminat dışı bıraktığı durumları veya başlıkları tebliğ de yayınlamıştır buna bağlı olarak ;
 
Araç sigortası teminatları
 
1. Maddi zararlar teminatı
 
2. Sağlık giderleri teminatı
 
3. Sürekli sakatlık tazminatı
 
4. Destekten yoksun kalma( vefat) tazminatı olarak belirlenmiştir.
 
 
Maddi zararlar teminatı: kaza sonucunda karşı tarafın aracında meydana gelecek hasara bağlı her türlü parça değişimi, onarım, değer kaybı gibi giderlerin teminat altına alındığı uygulamadır.
 
Sağlık giderleri teminatı: kaza sonucu karşı taraftan yaralanan kişilerin sağlık giderlerini karşılayan uygulamadır. Tedavinin başlamasından bitimine kadar geçen sürede gerek duyulan her türlü tıbbi ihtiyaç, protez veya bakıcı giderlerini karşılayan bu sistem aynı zamanda bu süre zarfında kişinin çalışma gücünün kısmen ve tamamen azalmasına bağlı gelişecek ekstra giderleri de karşılamaktadır.
 
Sürekli sakatlık tazminatı: yaşanan kaza sonrasında, karşı taraftaki kişinin iş gücünü veya her hangi bir organını kaybetmesine bağlı olarak verilecek sağlık raporu ile orada belirtilen özür oranına göre belirlenen miktardaki tazminat ödemesini yapmakla yükümlü olduğunu belirten genel şarttır.
 
Destekten yoksun kalma (vefat) tazminatı: kaza sonucunda 3. Kişinin uğrayacağı vefat sonucunda destekten yoksun kalan kişilerin hakkını gözetmek amacıyla belirlenmiş bir genel şarttır. Tazminat tutarı ise kişiye bağlı olarak değişmekte ve bu doğrultuda ödemeler yapılmaktadır.

365 tl den başlayan trafik sigorta fiyatları için formu doldurun!!!